מסכה לשיער יבש – כך תחזירי את השיער לחיים

תוכן עניינים
 1. מסכה לשיער יבש – כך תחזירי את השיער לחיים
  1. גורמים לשיער יבש ושביר
  2. שיטות טיפול בשיער יבש על ידי מסכה לשיער יבש
  3. מסכה לשיער יבש בהכנה ביתית
  4. מסכה לשיער יבש – שאלות ותשובות

בעיית השיער היבש מוכרת למיליוני אנשים בעולם – צבע עמום, שבירות, נוכחות של קשקשים – אי אפשר לפספס שיער יבש עם שום דבר. מתח, אקלים לא נוח, תזונה לא בריאה, חוסר שינה וקצב חיים מהיר משפיעים לא רק על המצב הכללי, אלא גם על המראה החיצוני. אבל תמיד ניתן לשפר את המצב, לתת לשיער גמישות וברק בריא מבלי להזדקק לטיפולים יקרים, למשל, מסכה לשיער יבש ומסכות שיער נוספות יכולות בהחלט לפתור את בעיית השיער היבש.

מסכה לשיער יבש

גורמים לשיער יבש ושביר

טיפול יעיל בכל בעיה מתחיל באבחון נכון. ראשית עליכם לברר מדוע השיער שלכם הפך עמום, יבש, איבד את הברק והחוזק הבריאים שלו. שיער יבש יכול להיגרם הן מגורמים חיצוניים למשל, טיפול לא נכון, רוח, שמש, לחות ועוד, והן מגורמים פנימיים כמו מתח, תזונה לא בריאה, מחסור בשינה, מחלות של איברים ומערכות שונות.

כל מה שקורה בגוף שלנו בא לידי ביטוי לא רק בבריאות אלא גם במראה החיצוני. לכן יובש, שבירות ונשירת שיער יכולים להיגרם על ידי:

 • אנמיה- כתוצאה חילוף החומרים משובש תאי הגוף סובלים ממחסור בחמצן. שיער זקוק לאספקת דם טובה, ומבלי לקבל את זה, הוא מתחיל לדעוך ולנשור.
 • מחלות של מערכת העיכול, שבגללן נפגעת ספיגת ויטמינים. המחסור שלהם משפיע לרעה על מבנה השיער.

כמו כן, נצפית הידרדרות במצב השיער באי ספיקת כליות וריאות כרונית, עששת, מספר מחלות אחרות.

עם זאת, הסיבה העיקרית לבעיות ויובש בשיער היא טיפול לא נכון בו. ולא מדובר רק על שימוש במייבשי שיער, מחליקים וכלים אחרים, הרי שכל אלו עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך בידיים לא מקצועיות. ייבוש תכוף, עיצוב חוזר, צביעה וניסויים אחרים עם תלתלים מחמירים מאוד את מצבו של השיער. השיער הופך גס ויבש יותר, והקצוות מתחילים להישבר ולהתפצל.

אבל קודם כל, אנחנו מדברים על מוצרי שיער בהם אנחנו משתמשים ביום יום שלנו לדוגמא, שמפו, מרכך, מסכה לשיער יבש ומוצרי שיער אחרים שנבחרו בצורה לא נכונה לטיפול בסוגי שיער שונים כמו שיער יבש, שיער שומני או שיער מתולתל. הרי לא פעם המתולתלות שבינינו יעדיפו, כפתרון, לנסות החלקת שיער, ולא עוד קרם לשיער מתולתל.

בבחירת מוצרים לטיפול בשיער, עדיף לתת עדיפות לשמפו ומסכות שיש להם בסיס טבעי, לדוגמא, מסכה לשיער ללא מלחים, מסכה לשיער יבש על בסיס שמנים טבעיים או אפילו מסכת סילבר המזינה את השיער בקרטין.

שיטות טיפול בשיער יבש על ידי מסכה לשיער יבש

טיפול בשיער יבש כולל שימוש במוצרי שיער מזינים ומותאמים לסוג השיער. כולם, ללא יוצא מן הכלל, ובמיוחד אנשים בעלי שיער יבש, צריכים לא רק ללמוד לבחור מסכה לשיער יבש בצורה נכונה, אלא גם לעקוב אחר התזונה ואורח החיים שלהם, וזה מגיע בנוסף לטיפול מזין בעזרת מוצרים קוסמטיים.

מבלי לצאת מהבית, אחד הטיפולים היעילים ביותר בשיער יבש הם מסכה לשיער יבש ומסכה לשיקום שיער. תפקידן להזין את השיער הפגום בלחות, וויטמינים ומינרלים חיוניים מהטבע. בנוסף, תפקידה של מסכה לשיער יבש הוא לשחזר את החוזק והאלסטיות שלו, ולהותיר את השיער רך, מבריק וגמיש.

מסכה לשיער יבש בהכנה ביתית

לאחר חיפוש קצר ברשת תוכלו למצוא מגוון גדול של 'מתכוני סבתא' להכנת מסכה לשיער יבש ביתית. יש המאמינים כי בשימוש קבוע, מסכה לשיער יבש תוצרת בית יכולה להעניק לחות ולהזין את שיערך. ישנם מספר חומרים מאוד פופולאריים בשימוש עבור מסכות שיער ביתיות:

 • מסכות עם דבש – עוזרות להעניק לחות לשיער וברק בלתי נשכח.
 • שמן זית- מכיוון שהוא מזין שיער יבש באופן אינטנסיבי.
 • שמן קוקוס – הוא מזין ומעניק לחות לשיער לכל אורכו.
 • מסכות שמן קיק- הוא לא רק עוזר לשיער יבש, אלא גם מזרז את הצמיחה של הזקיקים.

בנוסף, היצירתיות שביננו עושות מסכות שיער תוצרת בית אפילו ממיונז או שמנת.

חד משמעית, מסכה בעבודת יד תהיה הרבה יותר יעילה אם תושלם בטיפול מקיף על ידי מוצרים מקצועיים. שיער יכול לומר הרבה על כל אחד מאיתנו. לכן, חשוב לשמור על עליו כל השנה, להגן עליו מפני השפעות של סביבה מזיקה, ולאכול נכון ומאוזן. תנו לשיער שלכם להיות הגאווה וההישג שלכם. תפנו עוד היום ל'סנט הייר', שם תוכלו להתרשם ממגוון מוצרים הכי ייחודיים ויעילים לטיפול בשיער שלכם. צוות מומחים של 'סנט הייר' יעניק לכם טיפול מקצועי ויתאים עבורכם באופן אינדיבידואלי את המוצר הכי מתאים עבורכם לטיפול, הגנה ושיקום אקטיבי של זקיקי השיערה.

מסכה לשיער יבש – שאלות ותשובות

 • איך ניתן להשתמש במסכה לשיער יבש להענקת לחות עמוקה יותר לשיער?

לפני השימוש במסכה יש צורך לשטוף ולייבש את השיער. למרוח את המסכה על השיער ולהשאיר כ-30 דקות. לאחר מכן, יש לשטוף היטב את כל שאריות המסכה מהשיער. כדי לשפר את התוצאה, אפשר לעטוף את השיער עם מגבת חמה.

 • מסכות לחות ומסכות להזנת שיער- מה ההבדל ביניהם?

בעולם היופי המודרני משתמשים במונחים אלו לעיתים קרובות ביחד, למרות העובדה שמדובר בשני תהליכים שונים המכוונים לצרכי שיער שונים. מסכת לחות תפקידה להעשיר את השיער היבש בלחות שחסרה לו ואילו מסכת הזנה תפקידה להזין את השיער בוויטמינים ומינרלים חיוניים לשיער ולעור הקרקפת.

דילוג לתוכן