מסיכה לקורונה KN95

וירוס הקורונה והמגיפה העולמית מציבים בפנינו מציאות מפחידה, ואין לנו ברירה אלא להסתגל עליה במהירות. אחת הדרכים הכי חשובות להגן על עצמינו בפני הווירוס היא בעזרת מסיכה מתאימה. איך זה עובד? איך משתמשים במסכה? מה עוד אנחנו יכולים לעשות כדי להתגונן?  

מה התפקיד של המסיכה KN95?

מסיכה מסוג KN95 היא מסיכה שיושבת על השטח של האף ושל הפה, וכוללת פילטר שמסנן את האוויר. יכולת הסינון מגיעה ל-95%, והיא כוללת סינון של חלקיקים קטנים כמו אבק, ווירוסים וחיידקים. המסכה עומדת בתו התקן ומסננת גם את ווירוס הקורונה. המטרה של המסכה היא לדאוג שהאוויר שאנחנו נושמים יהיה נקי מווירוסים, כך שנוכל לצאת מהבית ולהישאר בטוחים.  
מסכה בעלת תקן NK95
מסיכה nk95 להגנה מקורונה

איך משתמשים במסיכה?

מסיכה לקורונה KN95 תהיה יעילה רק אם נשתמש בה בצורה נכונה וטובה. כדי לעשות את זה קודם כל צריך למקם את המסכה ככה שהיא תשב על האזור של האף והפה. מצד אחד זה צריך להיות נוח ולא הדוק מדי, אבל מצד שני – חשוב לוודא שהאוויר נכנס רק דרך הפילטר ולא מהצדדים של המסכה. בגלל זה המסכה שלנו מגיעה בגודל שמותאם גם למבוגרים וגם לילדים. את המסיכה KN95 ובכלל, מסיכות פנים לקורונה, צריך ללבוש לפני שיוצאים מהבית, וכל עוד נמצאים בחוץ – חשוב לא להוריד אותה. כשחוזרים הביתה מורידים את המסכה בזהירות בצורה כזאת שהצד החיצוני שלה לא ייגע בעיניים, באף או בפה. ובסוף – הולכים לשטוף ידיים טוב עם מים וסבון.   לומצרי היגיינה נוספים מפני הקורונה לחצו כאן  

מה עוד אפשר לעשות כדי להתמגן?

אין שום ספק כי השימוש במסיכה KN95 הוא חשוב בגלל שהוא מסנן את הווירוס ומונע ממנו להיכנס לגוף שלנו. אבל חוץ מהמסכה, חשוב לזכור לחטא את הידיים בתדירות גבוהה בעזרת מים וסבון, או בעזרת תכשירים כמו אלכוהול ג’ל. חשוב לעשות את זה במיוחד אחרי שנכנסים הביתה ולפני שאוכלים. ואם נמצאים בחוץ ואי אפשר לחטא את הידיים – חשוב במיוחד לא לגעת בפנים, ולא לגרד את העיניים או את האף, וכמובן גם לא לאכול שום דבר לפני שמחטאים את הידיים. בגלל זה השילוב בין מסיכה לבין תכשיר לחיטוי הם חשובים ועוזרים מאוד כאשר אין ברירה וצריך לצאת למרחב הציבורי.
דילוג לתוכן